Avada - en to fi translation catalogue (510 entries)

en:  - Edit
fi: - Muokkaa

en:  - Reply
fi: - Vastaa

en: % Comment | % Comments
fi[0]: % Kommentti
fi[1]: % Kommenttia

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s  %2$s

en: %1$s installed and activated successfully.
fi: %1$s asennettu ja aktivoitu onnistuneesti.

en: %1$s installed successfully.
fi: %1$s asennettiin onnistuneesti.

en: %s Item(s)
fi: %s kohdetta

en: %s Navigation
fi: %s navigaatio

en: 0 Comments
fi: 0 Kommenttia

en: 1 Comment
fi: 1 Kommentti

en: 100% Width
fi: 100% leveys

en: 404 - Page not Found
fi: 404 - Sivua ei löytynyt

en: About %s
fi: Tietoa %s

en: About the Author: %s
fi: Tietoa kirjoittajasta: %s

en: Above Results
fi: Tulosten yläpuolella

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate %s
fi: Aktivoi %s

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Plugins
fi: Aktiiviset lisäosat

en: Additional Information
fi: Lisätietoja

en: Additional information
fi: Lisätietoja

en: Advanced
fi: Edistyneet asetukset

en: All
fi: Kaikki

en: All installations and activations have been completed.
fi: Kaikki asennukset ja aktivoinnit on saatu valmiiksi.

en: All installations have been completed.
fi: Kaikki asennukset on saatu valmiiksi.

en: All items displayed.
fi: Kaikki osiot ladattu.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
fi: Kaikki lisäosat asennettiin ja aktivoitiin onnistuneesti. %1$s

en: All plugins installed and activated successfully. %s
fi: Kaikki lisäosat asennettiin ja aktivoitiin onnistuneesti. %s

en: Almost there...
fi: Melkein valmis...

en: Alternate Method
fi: Vaihtoehtoinen tapa

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
fi: Tapahtui virhe asennettaessa %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Animation Speed
fi: Animoinnin nopeus

en: Applied
fi: Asennettu

en: Apply
fi: Asenna

en: Apply All
fi: Asenna paikat

en: Apply coupon
fi: Vahvista kuponki

en: Apply patch #%s first.
fi: Asenna ensin paikka #%s.

en: Apply patches for your version.
fi: Asenna versiokohtaisia korjauspäivityksiä.

en: Are you sure you want to remove
fi: Oletko varma että haluat poistaa

en: Ascending order
fi: Nouseva järjestys

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Avada Core and Avada Builder are required plugins for the Avada Website Builder. Avada Custom Branding, Convert Plus, ACF Pro, Slider Revolution & Layer Slider are premium plugins that can be installed once your <a href="%s">product is registered</a>.
fi: Avada Core ja Avada Builder -lisäosat ovat välttämättömiä Avada Website Builder:n toiminnalle. Avada Custom Branding, Convert Plus, ACF Pro, Slider Revolution ja Layer Slider ovat Premium-lisäosia, joiden asentaminen on mahdollista vasta Avadan <a href="%s">rekisteröinnin jälkeen</a>.

en: Avada Customization
fi: Avadan muokkaus

en: Avada Resources
fi: Avadan tukipalvelut

en: Avada Support
fi: Avadan tuotetuki

en: Avada Update Server Status
fi: Avada-päivityspalvelimen tila

en: Avada Version
fi: Avada-versio

en: Avada Version History
fi: Aiemmin käytetyt Avada-versiot

en: Avada comes with 6 months of free support for every license you purchase. Support can be <a %1$s>extended through subscription</a> via ThemeForest (<a %2$s>more information on support extension</a>). To access Avada support, you must first setup an account by <a %3$s>following these steps</a>.
fi: Jokainen Avada-lisenssi sisältää ilmaista tuotetukea kuuden kuukauden ajan. Tuen kestoa on mahdollista <a %1$s>jatkaa maksullisella tilauksella</a> ThemeForest:n kautta (<a %2$s>lisätietoa</a> maksullisesta tilauksesta). Tuotetuen käyttö edellyttää Avadan rekisteröintiä ja ThemeFusion-asiakastilin <a %3$s>luomista</a>.

en: Avada requires at least PHP version %1$s. You are running version %2$s. Please upgrade and try again.
fi: Avadan käyttäminen ei ole mahdollista PHP-versiota %1$s vanhemmilla versioilla. Asennettu versio on %2$s. Ole hyvä ja päivitä ensin PHP.

en: Avada requires at least WordPress version %1$s. You are running version %2$s. Please upgrade and try again.
fi: Avadan käyttäminen ei ole mahdollista WordPress-versiota %1$s vanhemmilla versioilla. Asennettu versio on %2$s. Ole hyvä ja päivitä ensin WordPress.

en: Avada requires the following plugin installed: %1$s. | Avada requires the following plugins installed: %1$s.
fi[0]: Avadan toiminta edellyttää seuraavan lisäosan asentamista: %1$s.
fi[1]: Avadan toiminta edellyttää seuraavien lisäosien asentamista: %1$s.

en: Avada uses this library to resize images and speed up your site's loading time
fi: Avada käyttää tätä kirjastoa muokatakseen kuvien kokoa ja nopeuttaakseen sivuston latautumista.

en: Available on backorder
fi: Jälkitilattavissa

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Opacity
fi: Taustan läpinäkyvyys

en: Background Pattern
fi: Taustakuvio

en: Before Starting
fi: Ennen aloitusta

en: Before updating premium plugins, please ensure Avada is on the latest version. The recommended plugins below offer design integration with Avada. You can manage the plugins from this tab.
fi: Tarkistathan, että Avada on päivitetty uusimpaan versioonsa ennen Premium-lisäosien päivittämistä. Alla näkyvät suositellut lisäosat ovat yhteensopivuudeltaan erinomaisia tuotteemme kanssa. Voit hallita lisäosia tältä välilehdeltä.

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
fi[0]: Aloita lisäosan aktivointi
fi[1]: Aloita lisäosien aktivointi

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
fi[0]: Aloita lisäosan asennus
fi[1]: Aloita lisäosien asennus

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
fi[0]: Aloita lisäosan päivitys
fi[1]: Aloita lisäosien päivittäminen

en: Below Results
fi: Tulosten alapuolella

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Blank Page
fi: Tyhjä sivu

en: Blog
fi: Blogi

en: Blue
fi: Sininen

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Border Size
fi: Reunuksen koko

en: Bottom
fi: Alaosa

en: Brown
fi: Ruskea

en: Build Your Website
fi: Rakenna mieleisesi sivusto

en: Build your website before starting with performance optimization.
fi: Sivuston tulee olla valmis ennen optimoinnin aloittamista.

en: Button
fi: painike

en: Button #1
fi: painike #1

en: Button #2
fi: painike #2

en: Buy Another License
fi: Osta toinen lisenssi

en: Buy another license of the Avada Website Builder for your next project. Streamline your work and save time for the more important things.
fi: Hanki Avada Website Builder -lisenssi myös seuraavaa projektiasi varten. Näin sujuvoitat työnkulkua ja säästät aikaa tärkeämpiin tehtäviin.

en: By %s
fi: %s

en: CRM, Marketing & Sales
fi: CRM, Myynti & Markkinointi

en: CSS Code
fi: CSS-koodi

en: Calculate shipping
fi: Laske toimituskulut

en: Can't find what you need? Take a moment and do a search below!
fi: Etkö löydä etsimääsi? Yritä uudelleen allaolevaa hakua käyttäen!

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Caption Background
fi: Kuvatekstin tausta

en: Caption Background Color
fi: Kuvatekstin taustaväri

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Center
fi: Keskellä

en: Changelog
fi: Päivitysmuutokset

en: Channels Of Support
fi: Tukikanavat

en: Check Avada Server Status
fi: Tarkista tila

en: Check Envato Server Status
fi: Tarkista Envato:n palvelimen tila

en: Checkout
fi: Kassalle

en: City
fi: Kaupunki

en: Clear selection
fi: Poista valinta

en: Click the button below to produce a system status report. Add this information to support tickets if you are experiencing technical issues.
fi: Luo raportti painamalla painiketta. Liitä raportti tukipyyntöön, mikäli sivustolla esiintyy teknisiä ongelmia.

en: Code
fi: Videon upotuskoodi

en: Color Palette
fi: Väripaletti

en: Colors
fi: Väriasetukset

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment...
fi: Kommentoi...

en: Comments
fi: Kommenttia

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Community Forum
fi: Käyttäjäfoorumi

en: Congratulations, and thank you for registering your website. To manage your licenses, sign up on %s.
fi: Kiitos, että rekisteröit sivustosi. Voit hallinnoida Avada-lisenssejä luomalla asiakastilin sivustolla %s.

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Content Alignment
fi: Sisällön asemointi

en: Continue
fi: jatka

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Copy to Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Couldn't find what you're looking for!
fi: Etsimääsi ei löytynyt!

en: Coupon code
fi: Kuponkikoodi

en: Coupon:
fi: Kuponki:

en: Create your support account.
fi: Luo tuotetuen asiakastili.

en: Current Version:
fi: Nykyinen versio:

en: Currently updating the Avada Theme. Your site will be accessible once the update finishes
fi: Avadaa päivitetään... Sivusto on käytettävissä päivityksen valmistuttua.

en: Customer details
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customize Your Website
fi: Muokkaa sivustoa

en: DOMDocument is required for the Avada Builder plugin to properly function.
fi: DOMDocument on välttämätön Avada Builder -lisäosan normaalille toiminnalle.

en: Dashboard
fi: Ohjausnäkymä

en: Date
fi: Päiväys

en: Date Format
fi: Päiväyksen muoto

en: Date:
fi: Päiväys:

en: Deeplinking
fi: Syvälinkittäminen

en: Default
fi: Oletus

en: Default Order
fi: Oletusjärjestys

en: Delete
fi: Poista

en: Demo data successfully imported
fi: Näytesivusto/-sivu tuotiin onnistuneesti

en: Descending order
fi: Laskeva järjestys

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Disable Unused Features
fi: Poista käytöstä tarpeettomat ominaisuudet

en: Discount
fi: Ale

en: Dismiss this notice
fi: Jätä tämä ilmoitus huomiotta

en: Display Header
fi: Näytä otsake

en: Documentation
fi: Käyttöohjeet

en: Done
fi: Valmis

en: Done!
fi: Valmis!

en: Download
fi: Lataa

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email (required)
fi: Sähköposti (pakollinen)

en: Email Address
fi: Sähköposti

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Ensure you are ready to optimize your website.
fi: Varmista, että optimointia edeltävät toimet on tehty.

en: Envato API did not respond. Either the purchase code is incorrect or the API is temporarily unavailable.
fi: Envaton API-rajapinta ei vastaa. Tämä voi johtua virheellisestä ostokoodista tai rajapinnan tilapäisestä toimintahäiriöstä.

en: Error
fi: Virhe

en: Error 404 Page
fi: 404 virhesivu

en: Events Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: External Source
fi: Ulkoinen linkki

en: FAQ
fi: UKK

en: Facebook Group
fi: Facebook-ryhmä

en: Fast
fi: Nopea

en: Favicon
fi: Favikoni

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Featured Image %s
fi: Artikkelikuva %s

en: Find Out More
fi: Lue lisää

en: Find out more
fi: Lue lisää

en: First Featured Image
fi: Ensimmäinen artikkelikuva

en: Follow the wizard to optimize your website.
fi: Viritä sivustoa optimointiapurin avulla.

en: Footer
fi: Alapalkki

en: For privacy reasons %s needs your permission to be loaded.
fi: Palvelun %s toiminta edellyttää yksityisyysasetuksien muuttamista.

en: GD Library:
fi: GD-kirjasto:

en: Get Free Quote
fi: Pyydä tarjous

en: Get System Report
fi: Luo järjestelmäraportti

en: Go to "%s"
fi: Mene kohteeseen "%s"

en: Go to...
fi: Siirry...

en: Google Map Type
fi: Google Map -tyyppi

en: Google Maps
fi: Google-kartat

en: Green
fi: Vihreä

en: Have A Promotional Code?
fi: Syötä mahdollinen alennuskoodi.

en: Header
fi: Yläpalkki

en: Heading Background
fi: Otsikon tausta

en: Heading Background Color
fi: Otsikon taustaväri

en: Heading Color
fi: Otsikon väri

en: Heading Font Size
fi: Otsikon fonttikoko

en: Height
fi: Korkeus

en: Hello
fi: Hei

en: Hello %1$s (not %2$s? %3$s)
fi: Hei %1$s (etkö ole %2$s? %3$s)

en: Helpful Links
fi: Hyödyllisiä linkkejä

en: Helpful Links:
fi: Hyödyllisiä linkkejä

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Details
fi: Piilota lisätiedot

en: Hide Video Controls
fi: Piilota videon painikkeet.

en: Home
fi: Etusivu

en: Home URL:
fi: Etusivu

en: How To Find Your Purchase Code
fi: Mistä ostokoodi löytyy?

en: How To?
fi: Miten toimia?

en: HubSpot offers a full stack of software for marketing, sales, and also customer service, with a completely free CRM at its core. Grow now!
fi: HubSpot:n asiakkuudenhallintajärjestelmä tarjoaa kasvun tueksi pakillisen ilmaisia työkaluja markkinointiin, myyntiin ja asiakaspalveluun.

en: I Accept
fi: Hyväksyn

en: IMPORTANT: This field must be used for self hosted videos. Self hosted videos do not work correctly on mobile devices. The preview image will be seen in place of your video on older browsers or mobile devices.
fi: TÄRKEÄÄ: Käytä tätä kenttää, jos video sijaitsee omalla palvelimellasi/webhotellissasi. Omalla palvelimella sijaitsevat videot eivät toimi oikein mobiililaitteissa. Vanhemmissa selaimissa ja mobiililaitteissa näytetään videon paikalla esikatselukuva.

en: If you didn't find what you were looking for, try a new search!
fi: Jos et löytänyt etsimääsi, yritä uutta hakua!

en: If you want to rephrase your query, here is your chance:
fi: Voit kokeilla hakua myös toisella hakusanalla:

en: Image
fi: Kuva

en: Import A Prebuilt Website
fi: Näytesivuston tuonti palvelimelle

en: Import any of the prebuilt websites below. Once done, your site will have the exact same look and feel as the the sites in the preview.
fi: Voit siirtää palvelimelle minkä tahansa alla näkyvistä sivustoista. Esikatselutoimintolla näet miltä sivustosi näyttäisi siirron valmistuttua.

en: Import the demo using an alternate method.
fi: Tuo näytesivusto/-sivu käyttäen vaihtoehtoista tapaa.

en: In order to import a prebuilt website Avada must be registered. No purchase code was found.
fi: Ostokoodia ei löydy. Avadan tulee olla rekisteröity ennen näytesivustojen latausta.

en: In order to import a prebuilt website Avada must be registered. The current domain does not match our records.
fi: Rekisterimme ei tunnista ilmoitettua verkkotunnusta. Avadan tulee olla rekisteröity ennen näytesivustojen latausta.

en: In order to import a prebuilt website Avada must be registered. The current staging domain does not match our records.
fi: Testisivuston verkkotunnus ei vastaa rekisterimme tietoja. Avadan tulee olla rekisteröity ennen näytesivustojen latausta.

en: In order to import a prebuilt website Avada must be registered. The purchase code being used does not seem to be valid.
fi: Virheellinen ostokoodi. Avadan tulee olla rekisteröity ennen näytesivustojen latausta.

en: In reply to:
fi: - Vastauksena aiheeseen:

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
fi: Tietoa palvelimesta, jolle sivusto on asennettu

en: Install
fi: Asenna

en: Install %s
fi: Asenna %s

en: Install Plugins
fi: Asenna lisäosia

en: Install Required Plugins
fi: Asenna välttämättömät lisäosat

en: Install/Activation/Update Of Required Plugin(s) Needed
fi: Toimenpiteitä vaaditaan välttämättömien lisäosien/lisäosan asentamiseksi/aktivoimiseksi/tai päivittämiseksi.

en: Install/Update Required Plugins
fi: Asenna/päivitä Avadan toiminnalle välttämättömiä lisäosia

en: Installed
fi: Asennettu

en: Installed But Not Activated
fi: Asennettu, mutta ei aktivoitu

en: Installed version:
fi: Asennettu versio:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Asennetaan lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
fi: Asennetaan lisäosaa: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Asennetaan ja aktivoidaan lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Invalid purchase code.
fi: Virheellinen ostokoodi.

en: Invalid purchase code. Code provided appears to be a token instead.
fi: Virheellinen ostokoodi. Syötetty tunniste vaikuttaa käyttöoikeuskoodilta (token).

en: Language:
fi: Kieli:

en: Layout
fi: Asettelu

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn more about performance in our documentation, and pick up extra tips and tricks.
fi: Opi lisää optimoinnista ja tutustu myös muihin vinkkeihin käyttöohjeidemme avulla.

en: Leave A Comment
fi: Jätä kommentti

en: Left
fi: Vasen

en: Let's Start
fi: Aloita

en: Link
fi: Linkki

en: Link Color
fi: Linkkien väritys

en: Load More Posts
fi: Lataa lisää artikkeleita

en: Loading the next set of posts...
fi: Ladataan lisää kirjoituksia...

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log out of this account
fi: Kirjaudu ulos tililtä

en: Logged in as %1$s. %2$sLog out &raquo;%3$s
fi: Olet kirjautunut sisään nimellä %1$s. %2$sKirjaudu ulos &raquo;%3$s

en: Login failed, please try again.
fi: Kirjautuminen epäonnistui, ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Logo Alignment
fi: Logon asettelu

en: Maintenance
fi: Ylläpito

en: Menu
fi: Valikko

en: Mobile Logo
fi: Mobiililogo

en: Move
fi: siirrä

en: Multilingual Sites
fi: Monikielisille sivustoille

en: Mute Video
fi: Mykistä video

en: My Account
fi: Oma tili

en: My account
fi: Oma tili

en: MySQL Version:
fi: MySQL-versio:

en: Name
fi: Nimi

en: Name (required)
fi: Nimi (pakollinen)

en: Need a new search?
fi: Hae uudestaan?

en: New
fi: Uusi

en: New version available: %s
fi: Uusi versio saatavilla: %s

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Post
fi: Seuraava kirjoitus

en: No
fi: Ei

en: No Comments
fi: Ei kommentteja

en: No Icons
fi: Otsikon taustaväri

en: No Sidebar
fi: Ei sivupalkkia

en: No previous versions could be detected
fi: Aiempia versioita ei havaittu

en: No purchase code was provided.
fi: Ostokoodia ei ole syötetty.

en: No search results match your query. Please try again
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: No upcoming %s.
fi: Ei tulevia %s.

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Not Installed
fi: Ei asennettu

en: Nothing is better than watching a video to learn. We have a growing library of narrated HD video tutorials to help teach you the different aspects of using the Avada Website Builder.
fi: Opi katsomalla videoita. Kasvava kirjastomme sisältää korkealaatuisia opasvideoita, mitkä opettavat käyttämään Avada Website Builder:n monipuolisia ominaisuuksia.

en: On Sale - Only %s
fi: Ale - vain %s

en: On this page you can see your Avada version history, run conversions and see details regarding your site environment.
fi: Tällä sivulla voit tarkastella käyttämiäsi Avada-versioita, ajaa versiomuutoksia ja tutkia palvelimesi asetuksia.

en: Once you click to import a prebuilt website, the following data will be sent to a ThemeFusion server located in the U.S. to verify purchase and to ensure that prebuilt websites are compatible with your install.
fi: Valittuasi näytesivuston asennuksen tarkistamme palvelinympäristösi yhteensopivuuden, sekä käyttöoikeutesi. Seuraavat tiedot lähetetään USA:ssa sijaitsevalle ThemeFusion:n palvelimelle.

en: Once you click to install / update a premium plugin, the following data will be sent to a ThemeFusion server located in the U.S. to verify purchase and to ensure that plugins are compatible with your install.
fi: Valittuasi Premium-lisäosan asennuksen/päivityksen tarkistamme palvelinympäristösi yhteensopivuuden, sekä käyttöoikeutesi. Seuraavat tiedot lähetetään USA:ssa sijaitsevalle ThemeFusion:n palvelimelle.

en: One Comment
fi: Yksi kommentti

en: Only %s - Buy Now
fi: Vain %s - Osta heti

en: Oops!
fi: Hupsis!

en: Oops, This Page Could Not Be Found!
fi: Hupsista, sivua ei löytynyt!

en: Open link in a new window/tab
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa/välilehdessä

en: Orange
fi: Oranssi

en: Order details
fi: Tilauksen tiedot

en: Order number:
fi: Tilauksen numero:

en: Our site is currently undergoing scheduled maintenance. Please try again in a moment.
fi: Sivustoa huolletaan. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Out of stock
fi: Loppuunmyyty

en: PHP Time Limit:
fi: PHP-aikaraja:

en: PHP Version
fi: PHP-versio

en: PHP Version:
fi: PHP-versio:

en: Page
fi: Sivu

en: Page Title
fi: Sivun otsikko

en: Password
fi: Salasana

en: Patch #
fi: Paikka #

en: Patch Applied
fi: Paikka asennettu

en: Pay
fi: Maksa

en: Payment method:
fi: Maksutapa:

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Performance Wizard
fi: Optimointiapuri

en: Phone:
fi: Puhelin:

en: Pink
fi: Pinkki

en: Please enter your Avada purchase code and get access to our prebuilt websites, auto-updates, and premium plugins. The purchase code and site URL will be sent to a ThemeFusion server located in the U.S. to verify the purchase.
fi: Avadan automaattisia päivityksiä, näytesivustoja ja Premium-lisäosia voivat ladata vain rekisteröidyt käyttäjät. Tarkistamme käyttöoikeuden lähettämällä ostokoodin ja sivuston verkkotunnuksen USA:ssa sijaitsevalle ThemeFusion:n palvelimelle.

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Plugin activated successfully.
fi: Lisäosa aktivoitiin onnistuneesti.

en: Plugin activation failed.
fi: Lisäosan aktivointi epäonnistui.

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Popularity
fi: Suosio

en: Post
fi: Postauksia: %s

en: Post Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Post count: %s
fi: Postauksia: %s

en: Postcode / ZIP
fi: Postinumero

en: Power your events for free with The Events Calendar, or upgrade to Pro to unlock recurring events, views, premium support, and more.
fi: Sähköistä tapahtumasi ilmaisen Events Calendar -lisäosan avulla. Pro-versioon päivittämällä saat käyttöösi monia lisäominaisuuksia sekä Premium-tason tuen.

en: Pre-Packaged
fi: Esipakatut

en: Prebuilt website imports can vary in time. Please check the %1$s page to ensure your server meets all requirements for a successful import. Settings that need attention will be listed in red. %2$s.
fi: Näytesivuston tuontiin voi kulua hetki. Ole hyvä ja tarkista %1$s sivulta, että palvelimesi täyttää sivuston tuonnille asetetut edellytykset. Huomiota tarvitsevat asetukset on korostettu punaisella värillä. %2$s

en: Premium Additions
fi: Premium-lisäosia

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Post
fi: Edellinen kirjoitus

en: Previous Version
fi: Aiempi versio

en: Previous Versions:
fi: Aiemmat versiot:

en: Price
fi: hinta

en: Primary Color
fi: Pääväri

en: Proceed to checkout
fi: Siirry kassalle

en: Product
fi: Tuote

en: Product Registration
fi: Tuotteen rekisteröinti

en: Products
fi: Tuotteet

en: Protected
fi: Suojattu

en: Purchase Code
fi: Ostokoodi

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quick Start Guide
fi: Pikaopas

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read The Documentation
fi: Tutustu käyttöohjeisiin

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Red
fi: Punainen

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Register Now
fi: Aloita rekisteröinti

en: Register Your Website
fi: Rekisteröi sivustosi

en: Registered
fi: Rekisteröity

en: Related %s
fi: Samankaltaisia %s

en: Related Posts
fi: Samankaltaisia kirjoituksia

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Backups
fi: Poista varmuuskopiot

en: Remove Image
fi: Poista kuva

en: Remove this item
fi: Poista tämä tuote

en: Required
fi: Vaadittu

en: Required Update not Available
fi: Välttämätöntä päivitystä ei ole saatavilla

en: Requires Update
fi: Edellyttää päivitystä

en: Reset To Default
fi: Palauta oletusasetukset

en: Responsive
fi: Responsiivisuus

en: Responsive Design
fi: Responsiivinen ulkoasu

en: Return to Required Plugins Installer
fi: Palaa välttämättömien lisäosien asennukseen

en: Return to the Avada Plugins page.
fi: Palaa sivulle Avada-lisäosat.

en: Return to the Dashboard
fi: Palaa ohjausnäkymään

en: Review &amp; Payment
fi: Tilauksen tiedot ja maksu

en: Right
fi: Oikea

en: SUHOSIN Installed:
fi: SUHOSIN asennettu:

en: Sale
fi: Ale

en: Save
fi: Tallenna

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
fi: Tallenna yhteystietoni selaimeen seuraavaa kertaa varten.

en: Search
fi: Haku

en: Search Field Position
fi: Hakukentän sijainti

en: Search Our Website
fi: Hae sivuiltamme

en: Search for:
fi: Etsi ...

en: Search results for: %s
fi: Tulokset haulle: %s

en: Search the Forum...
fi: Hae foorumilta...

en: Search...
fi: Hae...

en: Search:
fi: Haku:

en: Select a Background Pattern
fi: Valitse taustakuvio

en: Select a country&hellip;
fi: Valitse valtio

en: Select a state&hellip;
fi: Valitse valtio&hellip;

en: Select this option if you would like a semi-transparent background behind your caption.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos haluat kuvatekstin taustan olevan osittain läpinäkyvä.

en: Select this option if you would like a semi-transparent background behind your heading.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos haluat otsikon taustan olevan osittain läpinäkyvä.

en: Sending Of Verification Data
fi: Käyttöoikeuden varmentaminen

en: Server Environment
fi: Palvelinympäristö

en: Server Info:
fi: Palvelimen tiedot:

en: Share On Facebook
fi: Jaa Facebookissa

en: Share This Story, Choose Your Platform!
fi: Jaa kirjoitus haluamallasi tavalla!

en: Shipping Address
fi: Lähetysosoite

en: Shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Shopping Cart
fi: Ostoskori

en: Show
fi: Näytä

en: Show <strong>%s Products</strong>
fi: Näytä <strong>%s tuotetta</strong>

en: Show Author
fi: Näytä kirjoittaja

en: Show Comments
fi: Näytä kommentit

en: Show Details
fi: Näytä lisätiedot

en: Sidebar
fi: sivupalkki

en: Sign Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Site URL
fi: Sivuston URL

en: Site URL:
fi: Sivuston URL:

en: Slide Link Type
fi: Dian linkkityyppi

en: Slow
fi: Hidas

en: So far %1$s has created %2$s blog entries.
fi: Tähän mennessä %1$s on luonut %2$s artikkelia.

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Social Media Icons
fi: Sosiaalisen median kuvakkeet

en: Social Sharing
fi: Jakaminen sosiaalisessa mediassa

en: Solution 1:
fi: Ratkaisu 1:

en: Solution 2:
fi: Ratkaisu 2:

en: Something went wrong with the plugin API.
fi: Lisäosan ohjelmistorajapinnassa tapahtui virhe.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin activated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins activated.
fi[0]: Valitettavasti sinulla ei ole riittäviä käyttöoikeuksia lisäosan %s aktivoimiseksi. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään asian ratkaisemiseksi.
fi[1]: Valitettavasti sinulla ei ole riittäviä käyttöoikeuksia lisäosien %s aktivoimiseksi. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään asian ratkaisemiseksi.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
fi[0]: Valitettavasti sinulla ei ole riittäviä käyttöoikeuksia lisäosan %s asentamiseksi. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään asian ratkaisemiseksi.
fi[1]: Valitettavasti sinulla ei ole riittäviä käyttöoikeuksia lisäosien %s asentamiseksi. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään asian ratkaisemiseksi.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin updated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins updated.
fi[0]: Valitettavasti sinulla ei ole riittäviä käyttöoikeuksia lisäosan %s päivittämiseksi. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään asian ratkaisemiseksi.
fi[1]: Valitettavasti sinulla ei ole riittäviä käyttöoikeuksia lisäosien %s päivittämiseksi. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään asian ratkaisemiseksi.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Anteeksi, vaikuttaa siltä että sijainnissasi ei ole saatavilla maksutapoja. Ole hyvä ja ota yhteyttä sopiaksesi järjestelyistä.

en: Sorry, the API is currently overloaded. Please try again later.
fi: API-rajapinta on ylikuormitustilassa. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: Sort by %s
fi: Lajittele: %s

en: Source
fi: Lähde

en: Starter Guide
fi: Aloitusopas

en: Status
fi: Tila

en: Submit A Ticket
fi: Lähetä tukipyyntö

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Support
fi: Tuki

en: Support Policy
fi: Tukikäytäntö

en: System Status
fi: Järjestelmän tila

en: Tags
fi: Aihesanat

en: Thank you for choosing Avada. We are honored and are fully dedicated to making your experience perfect.
fi: Kiitos, että valitsit Avadan. Arvostamme päätöstäsi ja olemme täysin sitoutuneet tekemään kokemuksestasi täydellisen.

en: Thank you. Your order has been received.
fi: Kiitos. Tilauksesi on vastaanotettu

en: The Plugin Server Could Not Be Reached
fi: Yhteyttä lisäosia hallitsevaan palvelimeen ei saatu

en: The URL of your site's homepage.
fi: Sivuston etusivun URL:

en: The following data is sent to a ThemeFusion server located in the U.S. to ensure that patches are compatible with your install.
fi: Tarkistamme korjauspäivitysten yhteensopivuuden palvelinympäristösi kanssa lähettämällä seuraavat tiedot USA:ssa sijaitsevalle ThemeFusion:n palvelimelle.

en: The following plugin needs to be updated to ensure maximum compatibility with Avada: %1$s | The following plugins need to be updated to ensure maximum compatibility with Avada: %1$s
fi[0]: Parhaan yhteensopivuuden varmistamiseksi, ole hyvä ja päivitä lisäosa: %1$s
fi[1]: Parhaan yhteensopivuuden varmistamiseksi, ole hyvä ja päivitä lisäosat: %1$s

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
fi[0]: Avadan toiminnalle välttämätöntä lisäosaa ei ole otettu käyttöön: %1$s.
fi[1]: Avadan toiminnalle välttämättömiä lisäosia ei ole otettu käyttöön: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Asennus- ja aktivointiprosessi aloitetaan. Tämä saattaa kestää hetken riippuen palveluntarjoajastasi. Olethan kärsivällinen.

en: The installation of %1$s failed.
fi: Tuotteen %1$s asennus epäonnistui.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Aloitetaan asennusprosessia. Toimintoon saattaa kulua hieman aikaa palvelimesta riippuen. Kiitämme, että suhtaudut asiaan kärsivällisesti.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
fi: Maksimimäärä muistia (RAM), jonka sivusto voi käyttää kerrallaan.

en: The purchase code has been registered too many times. Please contact %s to resolve.
fi: Ostokoodi on rekisteröity liian monta kertaa. Ota yhteyttä %s asian ratkaisemiseksi.

en: The purchase code is already being used on another domain.
fi: Ostokoodi on toisen verkkotunnuksen käytössä.

en: The purchase code is already being used on another staging domain.
fi: Ostokoodi on jo käytössä toisen verkkotunnuksen testisivustolla.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
fi: Palvelimelle asennettu MySQL-versio.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
fi: Palvelimelle asennettu PHP-versio.

en: The version of WordPress installed on your site.
fi: Sivustolle asennettu WordPress-versio.

en: ThemeForest account
fi: ThemeForest-asiakastili

en: There are no upcoming %s at this time.
fi: Tällä hetkellä ei ole tulevia %s

en: This author has not yet filled in any details.
fi: Kirjoittaja ei ole lisännyt lisätietoja.

en: This is most likely due to low PHP configurations on your server. There are two possible solutions.
fi: Todennäköisesti ongelma johtuu palvelimen liian alhaisista PHP-asetuksista. Asian ratkaisemiseksi on olemassa kaksi vaihtoehtoa.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
fi: Tämä tuote on loppunut varastosta

en: Title
fi: Otsikko

en: Token
fi: Käyttöoikeuskoodi

en: Top
fi: Yläosa

en: Topic:
fi: Aihe:

en: Topics:
fi: Aiheet:

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Tracking Cookies
fi: Seurantaevästeet

en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: Try to minimize the number of plugins you have. Make sure you really need each plugin you have. Try to use the features already included in Avada rather than extra plugins. For example, use Avada Forms instead of a form plugin. You may also want to try a caching plugin, however if doing so, try to avoid using the same options in multiple places. For example, we suggest using the Avada lazy loading for images and not the lazy loading from plugins.
fi: Avada sisältää monia toimintoja, mitkä saattavat kyetä korvaamaan joitain ehkä käytössä olevia lisäosia. Esimerkiksi verkkolomakkeen luomiseen on parempi käyttää Avada Forms -toimintoa, kuin erillistä tähän tarkoitettua lisäosaa. Käytettäessä caching-lisäosaa olisi hyvä varmistua siitä, ettei samoja toimintoja käytetä samanaikaisesti sekä Avadan, että jonkin lisäosan avulla. Suosittelemme esimerkiksi käyttämään kuvien lataamiseen Avadan omaa Lazy Load -toimintoa lisäosan sijaan. Käyttäjän tulisikin harkita voidaanko joitain lisäosia korvata Avadan omilla toiminnoilla?

en: Tweet This Product
fi: Twiittaa tästä tuotteesta

en: Type
fi: Tyyppi

en: Typography
fi: Fonttiasetukset

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
fi: Valitettavasti tilauksesi käsittely epäonnistui, koska maksupalveluntarjoaja esti maksun välityksen. Ole hyvä ja yritä maksua uudelleen.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown error encountered. Please try again later.
fi: Tuntematon virhe. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: Unregister
fi: Peruuta

en: Unregistered
fi: Rekisteröimätön

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update Required
fi: Välttämätön päivitys

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Update recommended
fi: Päivitystä suositellaan

en: Update totals
fi: Päivitä summa

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Päivitetään lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Upload
fi: Lataa

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Version
fi: Versio

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Video Embed Code
fi: Videon upotuskoodi

en: Video MP4 Upload
fi: Lisää MP4-videotiedosto.

en: Video OGV Upload
fi: Lisää OGV-videotiedosto.

en: Video Preview Image
fi: Videon esikatselukuva

en: Video Tutorials
fi: Opetusvideot

en: Video WebM Upload
fi: Lisää WebM-videotiedosto.

en: View All %s
fi: Tarkastele kaikkia %s

en: View Cart
fi: Tarkastele ostoskoria

en: View Larger Image
fi: Katso kuvaa isompana

en: View More&hellip;
fi: Lue lisää%hellip;

en: View all %1$s at this %2$s
fi: Tarkastele kaikkia %1$s tässä %2$s

en: View as grid
fi: Tarkastele ruudukkona

en: View as list
fi: Tarkastele listauksena

en: View more info here
fi: Lisätietoa

en: View the Avada changelog.
fi: Päivityksen tuomat muutokset.

en: View the different support channels
fi: Tutustu tukikanaviimme.

en: View the system status of your install.
fi: Tarkastele palvelimesi asetuksia.

en: Vimeo Video ID
fi: Vimeo video-ID

en: Visit plugin homepage
fi: Vieraile lisäosan kotisivulla

en: WP Version:
fi: WP-versio:

en: WPML makes it easy to build multilingual sites and run them. It's powerful enough for corporate sites, yet simple for blogs.
fi: WPML:n avulla luot monikielisiä, toimivia sivustoja helposti. WPML on tarpeeksi yksinkertainen käytettäväksi blogissa, mutta riittävän tehokas myös yrityksien tarpeisiin.

en: Warning
fi: Varoitus

en: Watch Videos
fi: Katso videoita

en: We also have a community forum for user to user interactions. Ask and help other Avada users! Please note that ThemeFusion does not provide product support here.
fi: Käyttäjäfoorumimme on tarkoitettu käyttäjien väliseen viestintään. Kysy neuvoa toisilta Avadan käyttäjiltä! Huomioithan, että ThemeFusion ei tarjoa tuotetukea käyttäjäfoorumin välityksellä.

en: We have an amazing Facebook Group! Share with other Avada users and help grow our community. Please note, ThemeFusion does not provide support here.
fi: Facebook-ryhmässämme on mahtavaa porukkaa! Tule ja jaa tietoa muiden Avada-käyttäjien kanssa ja auta yhteisöämme kasvamaan. Huomioithan, että ThemeFusion ei tarjoa tuotetukea Facebookin välityksellä.

en: We offer excellent support through our advanced ticket system. Make sure to register your purchase first to access our support services and other resources.
fi: Tarjoamme asiakkaillemme erinomaista tuotetukea. Voidaksesi hyödyntää täysin kaikkia tukikanaviamme sinun tulee ensin rekisteröidä ostoksesi.

en: We understand that it can be a daunting process getting started with WordPress. In light of this, we have prepared a starter pack for you, which includes all you need to know.
fi: Ymmärrämme, että WordPress:n käytön aloittaminen voi olla haastavaa. Siksi olemme laatineet kattavan tietopaketin, minkä avulla pääset helpommin alkuun.

en: We work with Codeable who offers amazing customization services. They are equipped to handle both large and small customization jobs.
fi: Yhteistyökumppanimme Codeable tarjoaa laadukkaita sivuston muokkauspalveluja. Mikään projekti ei ole heille liian pieni tai suuri.

en: We're sorry but the demo data could not be imported
fi: Olemme pahoillamme, mutta näytesivuston/-sivun tuonti epäonnistui.

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Websites
fi: Näytesivustot

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Width
fi: Leveys

en: WooCommerce
fi: Woocommerce

en: WooCommerce Archive
fi: WooCommercen arkisto

en: WordPress Environment
fi: WordPress-asetukset

en: WordPress Repository
fi: WordPress-tiedostohakemisto

en: Yes
fi: Kyllä

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a comment.
fi: Sinun täytyy olla %1$skirjautuneena sisään%2$s kommentoidaksesi.

en: Your Website is Registered
fi: Sivustosi on rekisteröity

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa hyväksyntää.

en: Your order
fi: Tilauksesi

en: Youtube Video ID
fi: Youtube video-ID

en: Zoom
fi: Suurenna

[ctx: breadcrumb]
en: Home
fi: Koti

[ctx: by author]
en: by %s
fi: %s...

en: days
fi: päivät

en: hours
fi: tunnit

en: in forum
fi: foorumilla:

en: in reply to:
fi: vastauksena:

en: min
fi: minuutit

en: remove
fi: poista

en: sec
fi: sekunnit
